Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/vitatibbicihazlar.com/httpdocs/en/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/vitatibbicihazlar.com/httpdocs/en/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/vitatibbicihazlar.com/httpdocs/en/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/vitatibbicihazlar.com/httpdocs/en/wp-content/plugins/woo-widget-product-slideshow/admin/admin-interface.php on line 364

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/vhosts/vitatibbicihazlar.com/httpdocs/en/wp-content/plugins/woocommerce-product-sort-and-display/admin/admin-interface.php on line 364
Terms & Conditions – Vita Medical Devices
Warning: preg_replace(): Compilation failed: escape sequence is invalid in character class at offset 4 in /var/www/vhosts/vitatibbicihazlar.com/httpdocs/en/wp-content/plugins/booked/includes/general-functions.php on line 19

Terms & Conditions

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

www.vitatibbicihazlar.com SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1- TARAFLAR

1.1- SATICI
Ünvanı : VİTA TIBBİ CİHAZLAR MEDİKAL SAĞLIK ÜRÜNLERİ

SAN VE TİC.LTD.ŞTİ. (Kısaca “VİTA” olarak anılacaktır)

Adresi : Cihangir, Şht. J. Kom. Turan Selvi Sk. No:4, 34310 /Avcılar/İstanbul
Telefon : 0212 690 14 34 & 0537 265 40 08
Mersis No : 0925046824466905
E-Mail : info@vitatibbicihazlar.com.tr

 

 

1.2- ALICI
Adı / Soyadı / Ünvanı : ………………………………………. (Kısaca “Müşteri” olarak anılacaktır.)
Adresi :
Telefon :
E-Mail :

2- KONU

VİTA’nın internet sitesi (http://www.vitatibbicihazlar.com)’de “Müşteri” tarafından elektronik ortamda aşağıda 3. maddede özellikleri ve fiyatı belirtilen sözleşme konusu ürünün/ürünlerin satışı ve yurt içinde teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve bu kanuna dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi bu sözleşmenin konusunu oluşturmaktadır.

 

Teslimat , VİTA tarafından kargo aracılığı ile ve/veya VİTA’nın tayin ettiği Yetkili Servisi aracılığı ile yukarıda belirtilen teslimat adresine sipariş onaylandıktan sonra 10 iş günü içinde yapılacaktır. Resmi tatiller ve dini/milli bayram günleri bu süreden sayılmaz. Teslimat sırasında Müşteri ürünü muayene ettikten sonra teslim tutanağını imzalayacaktır. Müşteri veya Müşteri adına hareket eden kişi, bu teslim tutanağını imzalamakla, ürünü tam, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim aldığını beyan etmiş olacaktır. Kargo/nakliye ücreti alınmamaktadır.

 

4- CAYMA HAKKI

Müşteri ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde; herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Müşteri cayma hakkını kullanmak isterse, süresi içinde VİTA’ya bu süre içerisinde yazılı olarak ulaşması gerekli cayma beyanında bulunmalıdır. Süresi içinde yapılan cayma beyanından sonra ürün aynı sürede VİTA’ya iade edilir. VİTA, cayma bildiriminin ve ürünün kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç 14 (ondört) gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve Müşteri’yi borç altına sokan her türlü belgeyi Müşteri’ye hiçbir masraf yüklemeksizin iade eder. Tüketici, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi ürünlerin tıbbi cihaz olanlarından kullanımı mümkün olan ürünlerden ambalajı açılmış yahut teknik testlerle kullanılmış olduğu tespit edilen ürünler sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar olarak addedilerek cayma hakkı kullanılamayacaktır. İşbu şekliyle iade edilen ürün bedelleri iade edilmez.

 

5- GENEL HÜKÜMLER

5.1.“Müşteri”, http://www.vitatibbicihazlar.com internet sitesinde satışı yapılan ürüne ait 3. maddede belirtilen temel özellikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda bu hususlara ilişkin gerekli teyidi verdiğini beyan ve kabul eder.

 

5.2.“Müşteri” işbu sözleşme konusu ürüne ilişkin teslimatın süresinde ve doğru bir şekilde yapılması için ödeme işlemlerini İnternet sitesinde verilen bilgilere göre gerçekleştirmesi ve teslimata ilişkin adres ve kişi bilgilerini doğru ve eksiksiz doldurması gerektiğini beyan ve kabul etmiştir.

 

5.3.“Müşteri”nin satın aldığı sözleşme konusu ürün/ürünler, ürün bedelinin eksiksiz ödenmiş olması kaydıyla, müşterinin teslimatın yapılmasını istediği adrese sipariş onayından itibaren 10 iş günü içinde ve en geç 30 (otuz) günlük yasal süreyi aşmamak kaydıyla, teslim yapılacak adresteki kişiye teslim edilir.

 

5.4.“Müşteri”, teslim edilecek adres ve kişi olarak kendisinden başka bir kişi veya kuruluşu göstermiş ise bu kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden VİTA sorumlu tutulamaz.

 

5.5.“Müşteri” satın almış olduğu sözleşme konusu ürünü teslim sırasında muayene etmelidir.

 

5.6.VİTA sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Yedek parça cihazları ile aksesuar gibi garantisiz ürünler yönünden parça garantisi VİTA tarafından …. Ay olarak belirlenmiş olup satıcı firma satış politikası garantisi olup genel garanti belgesi içermez.

 

5.7.VİTA, hava muhalefeti, genel grev, ulaşımın kesilmesi gibi mücbir sebeplerle ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere sözleşme konusu ürünün tesliminin imkansızlaşması sonucu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu “Müşteri”ye bildirmek zorundadır. Bu takdirde VİTA’nın sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan “Müşteri” dilerse mücbir sebebin ortadan kalkmasını bekleyebileceği gibi eşit kalite ve fiyatta başka bir ürünü talep edebilir veya ödemiş olduğu bedelin iadesini isteyebilir. VİTA, bedel iadesi talep edildiği takdirde bedeli 14 gün içinde müşteriye iade etmekle yükümlüdür.

 

5.8.VİTA İnternet sitesinde ürünlere ilişkin teknik nedenlerden kaynaklanabilecek hatalardan sorumlu değildir.

 

5.9.Bu sözleşmede hüküm olmadığı hallerde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve bu kanuna dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uygulanacaktır.

 

5.10.Müşteri, şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Müşterinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.

 

5.11.VİTA tarafından belirli dönemlerde düzenlenebilecek kampanyalar kapsamında paket olarak satılan ürünler, kampanya özelinde avantajlı fiyatlarla satıldığından cayma, iade ve iptal hakları ancak paketin tamamı için kullanılabilmektedir.

 

6- YÜRÜRLÜK

İşbu sözleşme taraflar arasında …./…../…….. 09:51:05 tarihinde akdedilmiştir. “Müşteri” gerek sipariş verilmeden önce İnternet sitesinde gerekse de sipariş verildikten sonra iş bu sözleşmeyi okuduğunu, içerdiği tüm bilgi ve koşulları kabul ettiğini kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.